Laf çok, icraat yok

Köşe başlarında iki üç kişi toplandık mı mangalda kül bırakmıyoruz. Hele bunun önünde bir de seçim varsa, o zaman keyfimize diyecek yok. Ama çaydan geçtikten sonra her şey unutulup gidiyor. Herkes kabuğuna çekilip, mümkünse görünmemeye çalışıyor.

 

Bunun örneğini yerel seçimlerde yaşadık. Yerel seçimlerin üstünden 13 ay gibi bir zaman geçti. Seçim öncesi mahalle kahvelerinde ve mitinglerde projeler konuşuldu. ‘Şunları ve bunları yapacağız’ diyerek seçmenden oy istendi. Ayrıca seçmene ‘1 Nisan sabahı kaldığımız yerden hizmete devam edeceğiz’ diyerek vatandaşın oyunu alanlar, 13 ay gibi uzun bir zamanda taş üstüne taş koyamadı. Hangi mahalle muhtarıyla karşılaşsak, içinde bulunduğu durumdan şikâyetçi. En önemlisi de halkının sorunlarını aktarmak ve çözmek için muhatap bulamamaları.

 

Çok laf ürettiğimizden hizmet yapamıyoruz. Halkın sıkıntılarına çözüm bulamayanlar kadar, ‘siyasetçiyiz’ diye çıkıp meydanlarda dolaşanlar da suçlu. Çine’de yaşanan onca olumsuzluklara genelde iktidar, yerelde muhalefet olan partinin temsilcilerinden bir ses çıkmaması ne kadar doğru?

 

Çine Halkı olarak tek bir isteğimiz var; çok laf üreten değil, çalışan siyasetçiler... 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.