Taşın altında kalmamak için…

Denge Gazetesi’nde 7 Kasım 2013’ten bu yana yazıyorum. Çine’yi, gündemini, sorunlarını, gelişmeleri zaman zaman aksatsam da haftada bir yorumluyorum.

Gazeteciliğe 2006 yılında Çine Madran Gazetesi’nde başladım. Yazmaya, mesleğe başladığım ve aralıksız 8 yıldır çalıştığım gazetede neden başlamadığımı, inanın ben de bilmiyorum.

Konuşmak kolay, sabahtan akşama kadar rahatlıkla yapabileceğim bir şey ama yazmak zor iş, insan tıkanıp kalıyor. Çine Temsilcisi olduğum Denge Gazetesi’nde haftada bir zor yazarken Çine Madran Gazetesi’nde yazma gibi bir niyetim hiç mi hiç yoktu. Ta ki geçen haftaya kadar. Gazeteciliği sevmemi sağlayan, mesleği bana aşılayan, onun deyimiyle beni ‘zehirleyen’ Emin Aydın ağabeyimden çok büyük bir taş geldi. O taşın altında kalmamak için Çine Madran’da da yazmaya karar verdim. Aynı taşlamadan nasibini alan diğer yazarımız, değerli büyüğüm Arif Ali Uyguç, haftada bir Cuma günleri yazmaya başladı. Pazartesileri Emin Aydın yazıyor, Çarşambaları da ben aksatmadan yazmaya çalışacağım. İnşallah, hayırlı olur.

ÜÇ PUAN ALDATMASIN

Spor Toto 3. Lig'e yükselen Çine Madranspor’un, iç sahasında üç maçını takip etme şansım oldu. Gittiğim her maçta sahada futbolla ilgili bir oyun görmedim. Futbolcular saha içinde adeta geziyor. Kendi sahasında oynadığı bir maçı kazanan Çine Madranspor'un eğer kendisini toparlamazsa zor çıktığı 3. Lig'de tutunması çok daha zor olur.

Cumartesi Aydın Adnan Menderes Stadı'nda Çine Madranspor ile Çankırıspor maçını takip ettim. Madranspor’un, rakibini 2-1’lik skorla yenmesi, üç puan kazandırdı ama oynanan futbol gelecek için ümit vermedi.

7 hafta geride kalırken henüz futbolcular birbirinin yerini ezberlemiş değil. 90 dakikalık maç boyunca bir çok atak hatalı pas yüzünden yarıda kaldı. 3. Lig'de tutunmak için oyuncuların he yaptığını bilmesi gerekmekte. 11 kişi sahaya çıkan oyuncular, rakip takım bir kişi eksik kalana kadar ne yaptığını bilmeden sahada gezinmekle yetindi. Ferhat Hoca, bu oyunculara maç esnasında değil maçtan önce ne yapmaları gerektiğini anlatmalı.

Hafta sonu ligin son sırasındaki Çankırıspor’dan alınan üç puan da rehavete sokmamalı. Oyuncular ve teknik heyet bilmeli ki alınan üç puanda, oyuncuların mücadelesi kadar rakibin eksik kalmasının payı var. Madranspor, çıktığı ligde kalıcı olmak istiyorsa kondisyon olarak daha güçlü olmalı, oyunu daha iyi okumalı ve saha içinde daha iyi organize olmalı. Bunların olması için Emre, Eyüp ve Burhanettin takıma daha fazla katkı sağlamalı. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.