Vurdumduymazlık...

Her yıl Çine’de AYDEM’in aydınlatma direklerinde açık bıraktığı kablolarıyla ilgili haber yaparız. Bu biz de ne yazık ki, alışkanlık oldu. Bir muhabir mantığıyla baktığımızda bizim için güzel bir haberdir. Çünkü gazete sayfasında yer doldururuz.

 

Gazetecilik bakış açısıdır. Kimsenin görmediğini görmek gerekiyor. Bu yüzden midir bilmem, biz her yıl ‘halka açık bırakılan’ aydınlatma direklerinin kablolarını görürüz. Belki bizden başka yetkililer de bunu görmüştür. Onların işine gelmediği için es geçmiş olabilirler.

Dün meslektaşım Osman Yurttaş, "açıkta bırakılan kablolar tehlike saçıyor" başlıklı bir haber yapmış. Osman sadece bir parktaki aydınlatma direklerinde açıkta bırakılan kabloları ele almış. Sadece bu parktaki aydınlatma direklerinde değil. Çine’de bulunan birçok aydınlatma direğinde kablolar açıkta. Bu ihmali her yıl gündeme getiriyoruz. Yetkililer günü birlik önlem alıyor, daha sonra vurdumduymazlık tablosu sergiliyor.

 

İnşallah masum birilerin canı yanmadan bu kabloların üzeri kapatılır da, çocuklar da güvenli bir şekilde sokaklarda ve parklarda oynar. Son olarak şunu da eklemek istiyorum. Yapılan haberden sonra bu sorun çözülecek. Ama bir yıl sonra yine biz benzer bir haber yapacağız.

 

Çünkü Çine’nin sorunları kalıcı olarak çözülmediği için, bu sorunun da kalıcı olarak çözülmeyeceğine adım emin olmasa da eminim. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.