Gölgesinde kalmak

Pazar günü Uluslararası Çine Deve Güreşi Festivali’nin 26'ncısını takip ettim. Havanın güzel olmasını fırsat bilerek saat 10.00’da arenada yerimi aldım.

 

Her geçen dakika Çine ve çevre ilçelerden vatandaşlar akın etmeye başladı. Atmosfer çok güzeldi. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, güreşin hatasız ve belasız geçmesi için seyircileri uyardı. Bunun için bir kurban kesilecekti. Başkan Dinçer, ‘Hayvanların kesilmesini istemediği için kuzunun canını bağışladı ve kuzuyu Çine İlçe Jandarma Komutanlığına bağışladığını’ söyledi.

 

Güreşler başladıktan sonra siyasetçiler akın etmeye başladı. İlk CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın geldi. Aydın, Dinçer ve Şahin birlikte arenaya girdi ve halkı selamladı.

 

1999 yılında sağın kalesini devralan üst üste üç dönem oyunu artırarak Çine Belediye Başkanlığına seçilen ve 2011 yılında Çine Belediye Başkanlığı’ndan istifa ederek CHP Aydın Milletvekili olmayı başaran Aydın’a halk çok ilgi göstermedi. Aksine Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in gölgesinde kaldı.

 

Buradan şu sonucu çıkarmak mümkün. Halk iyi ve kötü gününde her zaman siyasetçiyi yanında görmek istiyor. Sadece seçimlerden seçimlere değil, her zaman dokunmak istiyor.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili bir şey bahsetmeyeceğim. Çünkü o reklamın en iyisini yapıyor. Nasıl mı; sahanın girişinde Özlem Çerçioğlu’na ait takvim vb. gibi promosyonların dağıtılması gibi... 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.