Eleştiri ve Tebrik

İnsanları eleştirdiğiniz zaman hep siz hatalı olursunuz. Bu durumla en çok biz gazeteciler karşılaşırız. Yıllarca güzel haber yaparsın hiç kimse telefonu açıp ‘teşekkür etmez’ zaten bunu da beklemiyoruz ama aleyhine ve onu uzaktan ilgilendiren bir haber yaptığımızda veya köşemizde yazdığımızda muhatap kişi telefona sarılıp, "Böyle haber mi yapılır? Nasıl gazetecesiniz?" der ve telefonu kapatır. Daha ötesi de var...

 

Mesleği ilk yıllarında bu gibi hitamlar üzse de zamanla bunları da alıştık. Yaptığımız haberlerde veya yazdığımız köşe konularında kimseyi ‘rencide’ etmek için bir çaba veya gayret içinde değiliz. Kendime yapılmasını istemediğimi başkasına yapmayı hiç sevmem. Bizler nasıl eleştiriye açıksak, herkesin de açık olması gerektiğini düşünüyorum.

 

*****

31 Ekim Cuma günü Çine Kapalı Cezaevi'nden sabaha karşı kaçan, firari mahkum İbrahim Erim'in Söke İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı asayiş timleri tarafından yakalanması bizleri sevindirdi. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutlamak istiyorum.

Eğer bu mahkum 1 haftalık sürede yakalanmasaydı başka kişilerin de canını yakabilirdi. İnşallah, bu gibi olaylar ilçemizde bir daha yaşanmaz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.