Madranspor düşecek mi?

Çine Madranspor iç ve dış sahada kaybettiği puan ve puanlar neticesinde spor ile yakından ilgilenenlerin aklına 'Çine Madranspor ligden düşecek mi?' sorusunu getiriyor. Bazı taraftarlar sık sık bu soruyu bize sormaya başladı. Bu sorunun cevabını lig sonunda veya bitimine kısa bir süre bulacağız.

 

Madranspor’da işlerin yolunda gitmediğini ligin başladığı günden bu yana görüyoruz. Takım, bulunduğu ligde tecrübe sahibi olmadığı için çok basit hatalarla sürekli iç sahada puan kaybediyor. İlk maçlarda bunun olabileceği ileri ki, günlerde takımın toparlanacağını düşünmüştüm. Ama geçen 12 haftada maalesef bir arpa boyu yol alınmadı.

 

Madranspor’un 12 haftalık süredeki en büyük dezavantajı maçlarını Çine’de değil, Efeler'de oynamasıdır. Statta beklenen seyirci yoğunluğu olmuyor. Takımın oyundan düştüğü anda seyirci devreye girmesi gerekiyor. Seyirci baskısı rakip takımın gözünü korkutmuyor. Hal böyle olunca da rakip takım deplasmana geldiğini hissetmiyor. Rakip takım elini kolunu sallayarak, Çine Madranspor’dan istediği puan veya puanları alıp gidiyor.

 

Eğer Çine Madranspor, bulunduğu ligde kalmasını istiyorsak, takım ve Çine halkının artık kenetlenmesi gerekiyor. Yoksa 28 yıl sonra son verilen özlemi, bir sezonda bitiririz. İnşallah takım kısa zamanda daha fazla puanlar almaya başlar da, 'liden düşecek mi?' sorusunu giderir.

 

Buradan şunu da değinmeden geçemeyeceğim. Geçen yıl Bölgesel Amatör Lig’de aldığı başarılı sonuçlarla Çine halkının gönlünde taht kuran, kısa zamanda da ‘İmparator’ diye hitap edilen Gürkan Ferhatoğlu’nun işinin zor olduğunu biliyorum. Ama iç sahada bu kadar puan kaybetmenin tahammülü olmadığını düşünüyorum. Acaba hoca takımı ikinci yarıya mı saklıyor diye düşünmüyor değilim.

 

Bununla ilgili bir abimin anlattığı olayı sizlerle paylaşma gereği duydum.

 

Mustafa Denizli Fenerbahçe'nin teknik direktörüymüş. Yılını tam bilmiyorum, ama Fenerbahçeliler iyi bilir. Aynı yıl Fenerbahçe Avrupa maçları oynuyormuş. Fenerbahçe, ligde iki hafta üst üste kötü sonuç almış. Spor camiası Denizli'nin takımı Avrupa’da oynayacağı maça sakladığını söylemiş. Son Avrupa’da oynadığı maçı 3-0’lık skorla kaybettikten sonra gazetelerin attığı başlık; ‘Hoca sakladığı takımı bulamadı’ olmuş.

 

Gürkan Hocam sakladığınız bir şey varsa, ikinci yarıyı beklemeyin… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.