Bu neyin kavgası

Pazar günü Çine Ziraat Odası Üyeleri delegelerini belirlemek için sandık başına gitti. Çine’nin her mahallesinde kıyasıya bir mücadele vardı. Nitekim 72 mahallenin delegesi belli oldu.

 

2015 yılının Şubat ayında yapılacak olan Çine Ziraat Odası seçimlerinin zor olacağı 6 ay önceden belliydi. Herkes gözünü kulağını yapılacak olan delege seçimine çevirmişti. Seçimlerin ilk ayağı tamamlandı. Şimdi ikinci, üçüncü ve dördüncü ayağı kaldı. Delegeler oda meclisini, meclis önce başkanını ardından da yönetim kurulunu seçecek. Yönetim kurulu da kendi içinden oda başkanını belirleyecek.

 

Yapılan delege seçimine Çine Belediyesi başta olmak üzere en alt tabakaya kadar herkes karıştı. Bu kavgadan kazananın Çine çiftçisi olmasını ümit ediyorum ama yine kaybedeceklerini düşünmekten de kendimi alıkoyamıyorum.

 

İşin içine siyaset girdiyse; kazananın çiftçi olmayacağını herkes biliyor. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde yine birileri birbiriyle hesaplaşacak. 4 yıl önce ve ondan sonra atılan ‘kin ve güç’ şovu yine başlayacak.

 

Çine’nin havasından mı yoksa suyundan mı bilmiyorum. Çine’de bir seçim varsa heyecanlı ve zor oluyor. Seçimlerin bu kadar çekişmeli geçtiği başka bir ilçe yoktur, düşüncesindeyim. Aydın’ın 18 ilçesinde seçim kavgası hiç duyulmaz. Ama Çine’de bir seçim varsa duymayan kalmaz.

 

Bu işlere bu kadar önem verenler, biraz da Çine’nin gelişmesine ve büyümesine özen gösterseler hiçbir sıkıntı kalmayacak. İnşallah Çine ve Çine çiftçisi için hayırlısı neyse o olur. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.