Hayal kurmak

Ne demiş büyük üstat Namık Kemal, “Hayalsiz yaşam olmaz”. Evet hayalin insan hayatındaki önemi çok büyüktür. Boş zamanımızda aklımızdan birçok şeyi hayal ederiz. Bunlara ulaşmak kendimiz için zor olsa bile hayal etmek her zaman güzeldir.

Çarşamba günü Çine Madranspor, Ziraat Türkiye Kupası için kendi sahasında Bucaspor’u ağırladı. Maç öncesi Çineliler, tribündeki yerini almıştı. Ben de büyük heyecanla maçın başlamasına 25 dakika kala sahaya vardım. Oradaki herkes gibi ben de hayal etmiştim. Eğer rakibimizi yenip, turu geçersek Fenerbahçe veya Beşiktaş’ın Çine’ye gelmesi içten bile değildi. Hayallerimiz 90+2’de yıkıldı. Herkes maçın 15’şer dakikalık iki devre halinde oynanmasını beklerken Bucasporlu Hasan, hayallerimizi yıktı. Sahada 2 dakika daha sabredemedik. Tarihinde ilk defa kupa maçı oynayan Çine Madranspor, hayallerimizi sınırlı tutmamızı öğretti. Maç sonu herkes kahroldu ve isyan etti.

Maç sonunda taraftar sitemliydi. Çünkü insanın hayallerinin bir anda suya düşmesi gerçekten canını yakıyor. O yüzden takımın aldığı bu mağlubiyet, bardağı taşıran son damlaydı. Taraftarlar futbolculara sitem ederken Çine Madranspor yönetimini istifaya çağırdı. Ligde kötü günler geçiren Madranspor, umudunu kupaya bağlamıştı. Buradan alınacak galibiyet hem takıma hem de taraftara moral olacaktı. Ama olmadı. 90 dakika bile hayal kurmak güzeldi. Ziraat Türkiye Kupasına veda ettik ama inşallah 3. Lige veda etmeyelim. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.