• 4 Aralık 2012, Salı

Yatan hasta bakım ürünleri

Yatan hastaların en temel ihtiyaçlarından biri temizliktir. Bunu gören  birçok firma hastaların yaşam standardını yükseltmek için yeni ürünler çıkardı. Kısaca bunlardan bahsetmek istiyorum.
Antibakteriyel temizleme havluları; banyo yapmanın zor olduğu durumlar için ideal. Cildi kurutmadan nemlendirerek temizler. Kötü kokuyu önler. Alkolsüzdür hipoallerjeniktir.
Temizlik lifi: Bir miktar su ile köpürerek banyo yapmadan temizlik sağlar. Bakteri ve mantar oluşumunu engeller, durulama gerektirmez.
Saç yıkama bonesi: su şampuan gerektirmeden saçı temizler durulama gerektirmez.
Ağız bakım seti: genellikle tek kullanımlık fırçalar ile ağız temizliğini çok kolay sağlayabiliriz.
Yatak koruyucu örtü: sıvıyı hızla emerek yatağın kirlenmesini, ıslanmasını önler.
Havalı yatak: yatan hastalarda karşılaşılan en büyük problem yaralardır. Zaman zaman akıntılı kötü kokulu yaralar görülür bu tip yataklar bu problemi en aza indirir.
Hasta bezleri:
Belbantlı hasta bezleri; değişik kilolarda hastalar için farklı ebatları vardır. Çocukluktan ergenliğe geçiş dönemindeki hastalar için da ara boyları mevcuttur.
Tek kullanımlık iç çamaşır hasta bezi: kadın ve erkekler için ayrı ürünler bulunmaktadır. Desenli, desensiz formları vardır.
Mesane Pedleri. Bunlar sadece yatan hastalarda değil normal yaşamına devam eden idrar kaçırma problemi olan hastalarda da kullanılmaktadır kadın ve erkekler için ayrı ürünler bulunmaktadır.
Klozet: katlanabilir, yüksekliği ayarlanabilir, taşınabilir, hareketli ve sabit kullanıma müsait çok kullanışlı bir üründür.
Bu hastalarda dikkat edilmesi gereken noktalar:
* Düzenli olarak pozisyon değiştirmek (2 veya 4 saatlik aralarla)
* Her pozisyon değişiminde, basınç bölgelerini gözlemek
* Deriyi temiz ve kuru tutmak
* Derinin zedelenmesinden ve sürtünmesinden kaçınmak
* Sentetik çarşaf ve çamaşır kullanmamak
* Deriye koruyucu kremler uygulamak

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.