24 Ocak 2022, Pazartesi

Çine'de göle dönen sokaklar vatandaşları zor anlar yaşattı

27 Kasım 2021, Cumartesi 18:40

     


Çine'de şiddetli yağış sonrası bazı sokaklar göle dönerken, evlerine girmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

 

Aydın il genelinde olduğu gibi şiddetli sağanak yağış, Çine merkezde altyapısı olmayan sokakları göle çevirdi. Aşırı su birikintisini aşmak isteyen vatandaşlar, kendilerince formül üretmek zorunda kaldı.

"MAHALLEMİZE HAFTADA 2 KEZ SADECE ÇÖP ARACI GİRİYOR"

Yaz aylarında yaşadıkları toz sorunu nedeniyle kapı ve pencerelerini açamadığı için Çine Belediyesi yetkililerini göreve davet eden Sarıoğlu Mahallesi Muhtarı Mustafa Tozar ve vatandaşlar, bu kez de altyapı olmadığı için sular içinde kaldıklarını ifade etti. Daha önce alt ve üstyapı olmadığı için isyan eden ve sokaklarına haftada 2 gün gelen çöp aracından başka belediye ekibi olmadığını söyleyen mahalle halkı, “Yıllardır alt ve üstyapımızın yapılması için talepte bulunuyoruz. Fakat nedense sesimizi duyan olmuyor. Çine Belediyesi’nden yıllardır hizmet bekliyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

"BU MAĞDURİYETİMİZ YETKİLİLERİN AYIBIDIR"

Sabah erken saatlerde başlayan ve gittikçe şiddetini artıran yağmur sonrası sokaklarının su altında kaldığı için evlerine girip çıkamadıklarını belirten Halil ve Yasemin Turupçu çifti, "İkamet ettiğimiz 421 ve paralel sokaklarımız sular altında kaldı. Evimize girebilmek için koyduğumuz kasalar sayesinde geçebiliyoruz. 21. yüzyılda altyapı eksikliği nedeniyle bu mağduriyeti yaşamamız, yetkililerimizin ayıbıdır. Kendilerini göreve davet ediyoruz ve bizleri bu işkenceden kurtarmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı. (ERDAL AYDIN)

 

“Çine Belediyesi’nden yıllardır hizmet bekliyoruz” 
Son Eklenen Haberler