• 4 Ocak 2024, Perşembe 17:05

Çineli gençler için büyük an yaklaşıyor

default

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Çine’de gençlerin sosyal, kültürel ve sportif gelişimine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen Gençlik Merkezi'nin inşaatında önemli bir aşamaya ulaşıldığını müjdeledi.

Gençlik Merkezi, 7 adet derslik, 86 kişilik tiyatro/konferans salonu, kütüphane, fuaye alanı, her katta engelli dostu tuvalet ile asansör gibi donanımlar içeriyor. Tam donanımlı derslikler, gençlerin potansiyellerini keşfetmelerine olanak tanıyacak. Kütüphane ise gençlerin bilgiye daha hızlı ulaşmalarını ve öğrenmelerini destekleyecek.

Fuaye alanı, gençlerin çeşitli etkinliklerde bir araya gelmelerine ve fikir alışverişinde bulunmalarına olanak tanıyacak. Konferans/tiyatro salonu ise kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Her detayın düşünüldüğü Gençlik Merkezi, engelli dostu tuvaletleri ve asansörü ile herkese eşit ve rahat erişim imkanı sunuyor. Böylece, engelli gençler de merkezi rahatlıkla kullanabilecek ve faaliyetlere katılabilecek.

Çine Gençlik Merkezi'nin inşaatında kaydedilen ilerleme, proje takvimine uygun bir şekilde devam ettiği belirtildi. Tamamlandığında gençlerin hizmetine sunulacak olan tesis, bölge gençlerine çeşitli etkinlikler, kurslar ve sosyal faaliyetlerle dolu bir deneyim sunacağı kaydedildi.

Çine Gençlik Merkezi, gençlerin geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak, onları bilgiyle buluşturacak ve sosyal yaşamlarını zenginleştirecek önemli bir merkez olma yolunda ilerliyor. (FATMA AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.