27 Ocak 2021, Çarşamba

Tezcan: Muhalefetteki son kurultayımız olacak

30 Ocak 2020, Perşembe 15:13

     


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Çine'yi ziyaretinde; "Muhalefetteki son kurultayımız olacak. Türkiye'de bir iktidar değişikliğini hep birlikte yaşayacağız" dedi.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile CHP Çine İlçe Örgütünü ziyaret etti. Tezcan ve Bülbül'ü CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut ve partililer karşıladı. Tezcan, gerçekleştirecekleri son kurultaylarının muhalefetteki son kurultayları olacaklarını gelecek olan seçim CHP olarak iktidar partisi olacaklarını söyledi.

 

"ELAZIĞ'A NE YAPTINIZ?"

Elazığ'daki deprem ile gündeme gelen deprem vergileri üzerinden AK Parti iktidarını eleştiren Tezcan, "Bu önümüzdeki kurultay muhalefetteki son kurultayımız olacak. Türkiye'de bir iktidar değişikliğini hep birlikte yaşayacağız. Türkiye'nin esaslı problemleri var. Türkiye'nin kaynakları çok geniş imkanları çok fazla. Yeraltı ve yerüstü kaynakları, bulunduğu konum ile çok önemli bir yer. Bütün bu kaynakları kullanmak konusunda başarısız ve beceriksiz bir iktidar var. Acılı bir hafta geçirdik. Sabrı bizim millet kadar bilen bir millet yok. Her şeye sabrediyoruz. Saraydaki zat Erdoğan felaket olmuş 41 insanımızı göz göre göre kaybetmişiz milyonlarca liralık zarar gelmiş, Japonya'da daha büyük depremde kimsenin burnu bile kanamamış, sabredin diyor. Deprem vergileri ile toplanan para bugünün parası ile 200 milyar lira. Bu vatandaş bu vergiyi niye ödedi, Ensar Vakfı'na ver diye ödemedi. Elazığ'a ne yaptınız? İstanbul'a, Aydın'a ne yaptınız. Kanal İstanbul'un maliyeti 200 milyar lira. Bu para ile Türkiye'deki bütün binaları depreme dayanaklı hale getirebilirsiniz. 19 yıl içinde sata sata doymadılar. 15 Temmuz şehitleri için toplanan yardım paralarını, Kaddafi'den alınan 250 milyon lira yardım paraları ne oldu, ortada yok. Devlet çürümüş. Kendi çiftçimiz iflasın eşiğinde biz 8 milyon büyükbaş hayvan ithal ediyoruz. 2 sene içinde elektriğe yüzde 75 zam gelmiş. Bir yıl içinde 14 milyon vatandaşın elektriği kesilmiş. Vatandaşını, çiftçisini düşünen bir iktidara yani CHP iktidarına ihtiyaç var" şeklinde konuştu. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler