29 Mayıs 2020, Cuma

Çakır: Açık aramak yerine bu mutluluğu paylaşmalarını rica ediyorum

17 Mayıs 2020, Pazar 11:34

     


AK Parti Çine İlçe Teşkilat Başkanı Cemal Çakır, ilçeye yeni yapılacak olan hastanenin son standartlara uygun inşa edileceğini belirterek, eleştirilerde bulunan İYİ Parti'ye atıfta bulunarak, "Muhalefet parti başkanlarımızdan yapılan hizmetlerde bir açık aramak yerine halka hizmet yolunda atılan adımlarda bu mutluluğu paylaşmalarını rica ediyorum" dedi.

AK Parti'nin Kovid-19 salgınıyla dünyaya örnek bir mücadele gösterdiğini ve bu başarının AK Parti'nin 18 yıllık iktidarında özellikle sağlık alanında yakaladığı ivme ve gelişmelerin bir neticesi olduğunu belirten AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır, "Tüm dünyada yakından izlenen sağlık sistemimiz çoğu dünya ülkesi için rehber niteliği kazanmıştır. Çine ilçemizde de son dönemde yükselen hizmet kalitesiyle de bu durum tüm vatandaşlarımız tarafından hissedilmektedir. Çine devlet hastanemize son dönemlerde tomografi ünitesi, kemik dansitometri, mamografi, ekokardiyografi gibi tıbbi cihazlar kazandırıldı. Hastanemizin dokuz olan hekim sayısı yirmilere yükseltildi. Kardiyoloji, fizik tedavi ve psikiyatri gibi daha önce ilçemiz hastanemizde bulunmayan bölümler hastanemize kazandırıldı. Ekokardiyografi, eforlu EKG, fizyoterapi ünitelerini kuruldu. Her nöbette tek hekimle hizmet veren acil servis hizmetleri 2 hekimle verilmeye başlandı. Aydın'ın en iyi diyaliz merkezi ilçemize ve vatandaşlarımızın hizmetine kazandırıldı. Tüm hasta odalarının fiziki alt yapıları geliştirildiği gibi tüm yataklar motorlu yatak haline getirilip LCD tv, buzdolabı ve refaketçi yatağı tüm odalara eklendi. Hastanemizin klima ve iklimlendirme sistemi yeniden düzenlendi. Hastanemize Diyabet hastalarının göz içi kanamalarına müdahale edilebilen laser cihazı kazandırıldı. EEG ve EMG olarak adlandırılan ve yine ilçemizde daha önce mevcut olmayan bir hizmet daha hastanemize kazandırıldı. Tüm bu hizmetlere ek olarak yine ilçemizde daha önce mevcut olmayan sağlık kurulu oluşturuldu. Böylelikle hastanemizin kapasitesi tam anlamıyla kullanılmaya başlandı" diye konuştu.

"HASTANENİN ŞUAN Kİ YERİNE DE YÜRÜYEREK GİDİLEMEZ"

Yeni hizmetler ve gelecekte eklenecek hizmetler için yeni, geniş alanlı, her odada tuvalet ve banyosu bulunan ve son standartlara uygun bir hastanenin ihtiyaç haline geldiğini söyleyen AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır, "İlgili kurum ve kuruluşlarla görüş alış verişinde bulunularak sayın KİT Komisyonu Başkanımız ve Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaş Bey'in üstün gayretleriyle ve bakanlığımızın da kabulü neticesinde yeni bir hastane yapımı işine hız verdik. İnşallah 100 yataklı olacak olan her odasında tuvalet banyosuna kadar değerli vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları karşılayacak son standartlara uygun hastanemizi değerli Çineli vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Amacımız vatandaşlarımıza hizmet vermek olduğu gibi Çine'mizi de geliştirmek ve büyütmektir. İlçemiz genişlemeli ve büyümelidir. ilçemiz dar bir havzaya mahkum edilemez. Bizim bu konudaki gösterdiğimiz gayret maalesef İYİ Parti İlçe Başkanı Erkan Bozkurt tarafından yapılan açıklamada şehir merkezine uzak, illa arabayla hastaneye gidilmesi gerekecek, yayan gidilemeyecek gibi gülünç sebeplerle eleştirilmeye çalışılmaktadır. Şu anki hastanemize gelen yaya sayısının oranı araştırıldığında da bunun neredeyse hiç olmadığı görülecektir. Yeni yapılacak hastane şehir içi servislerinin güzergahında olduğu gibi kolluk kuvvetlerimiz ve ambulanslar zaten vatandaşımızın 7/24 emrindedir. Ayrıca muhalefetin bakış açısıyla olaya bakacak olursak şu anki hastanemizin yeri mesela Cumhuriyet Mahallesindeki, Soğancılar Mahallesindeki, Kahraman Mahallesindeki veya diğer bir çok mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın arabayla gideceği mesafededir, yürüyerek gidilmez. 'Burada hastane mi olur' demek gibi olacaktır bu kısır tartışmaların bir mantığı olmadığı gibi hiç bir faydası da yoktur" şeklinde konuştu.

"BU MUTLULUĞU PAYLAŞMALARINI RİCA EDİYORUM"

"Muhalefet demek yapılan şey doğru olsa da eleştirmek değil yapılan yanlışlıkları göstermektir" diyen AK Parti Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır, "Üzülerek söylüyorum ki daha merkez trafiğine çare bulamayan zihniyetler merkezin yükünü arttırmak pahasına Çine'mizin genişleyip büyümesini göz ardı ederek sadece muhalefet etmek için muhalefet anlayışındadırlar. Bu bağlamda muhalefet parti başkanlarımızdan yapılan hizmetlerde bir açık aramak yerine halka hizmet yolunda atılan adımlarda bu mutluluğu paylaşmalarını rica ediyorum. Bu vesileyle Aydın AK Parti milletvekillerimize özellikle Çineli olması sebebiyle Çine'deki projeleri yakinen takip eden Sayın KİT Komisyonu Başkanımız ve Aydın Milletvekilimiz Mustafa Savaşa, bakanlığımıza, tüm bürokratlarımıza yeni ve hastanemize katkı sunan tüm hayırsever vatandaşlarımıza ilçemiz adına teşekkür ediyor ve yeni yapılacak olan hastanemizin ilçemiz ve vatandaşlarımız adına hayırlara vesile olmasına temenni ediyorum" dedi. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler