• 10 Şubat 2024, Cumartesi 16:17

“Artık kabullendiğinizi görmek güzel”

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, CHP’li Çine Belediye Başkanı ile İlçe Başkanının “Bu saatten sonra Çine’ye bir şey yapılmaz” yönündeki açıklamalarına, “Artık kabullendiğinizi görmek güzel” diye yanıt verdi.

2016 yılından buyana nüfusu 50 binin altına düşen ve 7 yıldır da tekrar 50 bin seviyesini geçemeyen Çine’nin 2023 yılı nüfusu 48 bin 585 olarak açıklandı. CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin ile Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak’ın ilçe nüfusunu değerlendirdikleri bir açıklamada kullandıkları ifadelere yanıt veren AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, Çine’nin tekrar eski ivmesini AK Belediyecilik ile yakalayacağını ifade etti.

Çine’nin her geçen gün geriye gitmesinin tek nedeni olarak Çine Belediyesini 25 yıldır yönetiyormuş gibi yapan CHP’nin eseri olarak yorumlayan AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, “Basına verdiğiniz demeçleri okuyunca, kendimi sormadan edemiyorum, ‘Bu kadar pişkinlik olabilir mi?’ diye. Artık kabullendiğinizi görmek güzel. Artık Çine için bir şey yapmadığınız ve yapamayacağınız dilinize pelesenk olmaya başladı. Çineli vatandaşların sizin yüzünüzden memleketlerini terk ettiğini kabul etmişsiniz” açıklamasında bulundu.

“SOKAĞA ÇIKARSAN ÇİNE HALKI SANA ANLATIR”

CHP’li Tayfun Şahin’in teknolojinin gelişmesinden kaynaklı ilçe nüfusunun azaldığını belirttiğini söyleyen Başkan Burhan Kandemir, “Çine Organize Sanayi Bölgesi’ndeki teknolojiyi görmek isterse biz Tayfun Şahin’i de gezdirebilir ve oradaki yatırımları ve teknolojiyi anlatabiliriz. Biz ilçe ekonomisine ve nüfusuna katkı sağlamak için çalışırken, siz ilçenin köye çalışması için çalışıyorsunuz. Ne düzgün bir imar planınız var ne de çarpık yapılaşmaya karşı önlem aldığınız. Sizin hizmet anlayışınız, verdiğiniz demeçlerle zaten ortada. Çine halkının da bunun farkında olduğunu, şayet sokağa çıkarsan onlar sana anlatır” ifadelerini kullandı.

“ÇİNE EN BÜYÜK ENGELDEN O GÜN KURTULMUŞ OLACAK”

CHP’li Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak’ın ‘Çine’nin Aydın Merkeze taşınıyor’ gibi sözler sarf ettiğini hatırlatan Burhan Kandemir, “Kendisi de 6-7 yıldır Aydın merkezde oturan Mehmet Kıvrak’ın Çine’nin Aydın merkeze taşındığını söyleyecek kadar gaflete düşmüş. Çünkü kendisinin 1 Nisan’dan itibaren yine Aydın’daki evinde oturmaya devam edeceğini itiraf etmiş. Yeter ki bu ilçe sizden kurtulsun. Daha sonra hizmet nasıl olur, ilçenin sorunlarına nasıl çözüm üretilir göreceksiniz. Bir ailenin gidip gezebileceği, çocukları ile hoşça vakit geçirebileceği alanlardan bile söz etmeye gerek yok. Bu vatandaşın ilçede yürüyecek doğru düzgün bir yolu bile yok. Siz, bugüne kadar olduğu gibi gününüzü geçiştirmeye, başkalarının talimatı ile görev yapmaya 31 Mart’a kadar devam edin. Çünkü bu tarih Çine için bir milat olacak ve en büyük engelden o gün kurtulmuş olacak” diye konuştu. (FATMA AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.