29 Mayıs 2020, Cuma

Şahin: Memlekette tarımı bitirdiniz

4 Mayıs 2020, Pazartesi 11:57

     


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır'ın açıklamasına cevap vererek, "Tarımdan anlamayan ithalatçı bakanlarla memlekette tarımı bitirdiniz" dedi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır, iktidarın tarım politikasını eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin'e, "Seçim zamanı vaat edilen Ege Yem'e ne oldu?" diye sordu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin'in geçtiğimiz günlerde iktidarın tarım politikasını eleştiren açıklamasına, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çine İlçe Başkanı Cemal Çakır cevap vermiş, Şahin'e "Seçim zamanı vaat edilen Ege Yem'e ne oldu? Kaç çuval yem üretildi? Kaç çuval yem satıldı? Bu yem fabrikasında kaç tane Çineli çalışıyor? Bir çuval yem İzmir'de üretilip kaç Türk Lirası'na Ege Yem'e satılıyor? Çineli et üreticileri neden Denizli Et ve Süt Kurumu'na gidiyor ve neden İzmir'deki kesim tesislerine gidiyor? Sayın Şahin Ege Et'in kapısından en son ne zaman girmiştir? Çine'deki Ege Et satış noktası niçin kapatılmıştır?" Sorularını yönelterek cevap istemişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, Çakır'a yapmış olduğu cevap niteliğindeki açıklamasında şunları söyledi: "

Görüyoruz ki AK Parti'nin sonunu getiren kronik hastalığı cek cakçılar listesine Çine İlçe Başkanı Sayın Cemal Çakır da eklenmiş. Ankara'daki abileri AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş’ın müjde diye açıkladığı Tarım Bakanlığının Dijital tarım pazarı projesi ile ilgili ‘’gerekirse mahsul alırız, üretim zincirini izleyeceğiz’’cekler, caklarına bakarak gerçeklerden uzak toz pembe bir tarım dünyasını anlatmasına hayret ediyorum. Ya bu arkadaşlar üreticiyi saf sanıyorlar, ya da en basitinden dalga geçiyorlar. Sonuç her zaman olduğu gibi icraata gelince kocaman bir sıfırdan ibaret nasıl olsa. Aydın Büyükşehir Belediyesinin Ege Et Projesini, yemi görmek istiyorsan kalkacaksın yumuşacık koltuğundan köyleri gezeceksin beyefendi! Kapatılan hayvan ahırlarını, borcunu ödeyemeyen karın tokluğuna yaşamaya çalışan üreticiyi anlat bize. Ege Et, Aydın hayvancısının sigortası ve en kötü dönemlerde destekçisi olmuştur. Et fiyatlarının en düşük olduğu zamanlarda bile üreticiden en yüksek fiyata hayvan almıştır. Ege Et, üreticiye de bugün Aydın’da ve İzmir’de sağlıklı ete ucuza ulaşma garantisi olmuştur.

 

ŞAHİN: HALKIMIZ OKKALI BİR KIRMIZI KART ÇIKARDI

2 yılda hayvan yemi, gübre fiyatları nereden nereye geldi?" diyerek açıklamasına devam eden Başkan Şahin, "Hayvancılığa 33 milyar lira destek verirken, hayvan ithalatına 48 milyar lira ödeyen zihniyetin adı nedir acaba? Toprak Mahsülleri Ofisinin duvarlarında ki 'Ofis çiftçinin kara gün dostudur' yazısını silen anlayış şimdi çıkmış üretici dostu masalları anlatıyor. Tarımdan anlamayan ithalatçı bakanlarla memlekette tarımı bitirdiniz. Senin hükümetin bırak hayvancının, ziraatçının derdine derman olmayı, 5 maskeyi bir pakete koyup dağıtmaktan aciz. Çıkmış bir de süper güç devletlerine yardım etmekten bahsediyorsunuz. Yok PTT’den alın, olmadı eczaneden alın, sonra bu da olmadı, çalışansanız hiç almayın diyebilecek kadar acizliğin, iş bilmezliğin içinde vatandaşımızı da aynı umutsuzluğa sürüklüyorsunuz. Allah'tan bu şehirde ve ülkemizin birçok yerinde artık halkının yanında olan sosyal demokrat belediyeler var. Siz zaten Aydında yıllardır oyun dışında beklerken daha 1 yıl önce size yeniden ve Türkiye’nin büyük bir bölümünde halkımız okkalı bir kırmızı kart çıkardı. Aziz milletimiz gücünün ne kadar yüce olduğunu bir kere daha kanıtladı. Şimdi benim size tavsiyem; bir süre daha o sıcak koltuklarınızda oturmaya devam edin. Çalışana bari gölge etmeyin, önümüzdeki ilk genel seçimlerde Türk Milleti yeniden feraset sahibi olduğunu gösterecek ve artık AK Parti iktidarı da tekrar geri dönmemek üzere bu memleketin üzerinden dağılıp gidecek" ifadelerini kullandı. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler