6 Ağustos 2021, Cuma

FABRİKADAN ÇIKTIĞI GİBİ DURUYOR

30 Haziran 2020, Salı 16:12

     


Geçtiğimiz günlerde Kırıkkale'de yaşayan otomobil tutkunu bir kişi Çine'de muhafaza edilen 1997 model Tofaş Doğan SLX marka otomobili 70 bin liraya satın almıştı. Otomobilin yeni sahibi, "Kar elde etmek için aldığımız araç değil. Biz bunu sevdiğimiz için aldık" dedi. 

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

Çine'de bulunan 1997 model Tofaş Doğan SLX marka otomobil 70 bin liraya alıcı buldu. Otomobil tutkunu Kırıkkale'de yaşayan Fatih Yunus Güzel satın aldı.Kilometre yazmasın diye kurtarıcı ile getirdiği otomobilini iş yerinde sergileyen Güzel'in 8 bin 500 kilometredeki otomobili orijinalliği ve temizliğiyle görenleri şaşırtıyor. Fabrikadan ilk çıktığı gibi duran otomobil, saat gibi de çalışıyor. Her gün iç ve dış temizliği yapılan aracın değişen parçası da bulunmuyor.

 

"BİZ BUNU SEVDİĞİMİZ İÇİN ALDIK"
Otomobilin yeni sahibi Güzel, En son aldığımız aracımız da bu. Kilometresi şu anda 8 bin 500 kilometrede orijinal kilometresi. Fabrikadan çıktığıyla fabrika boyası. İçiyle dışıyla fabrikasyon bir araç. Bu aracımızı Çine'den Arif amcadan aldık. Kendisi çok güzel korumuş çok güzel bakmış. Kendisi ilk sahibiydi. Biz de bu saatten sonra onun koruduğu kadar korumaya çalışacağız. Sevdiğimiz bir araç şu an aldık bakalım. Aldığımız günden beri taliplisi var. Kar elde etmek için aldığımız araç değil. Biz bunu sevdiğimiz için aldık" dedi. 

 

GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
Aracı 70 bin liraya pazarlıksız satın aldığını belirten Güzel, "Kilometresi düşük olduğu için ve arabanın kendisi temiz olduğu için. Hem kilometresi düşük hem de temiz zor denk geliyor. Bu aracı fabrikadan çıktığı gibi olduğu için aldık. İnternette 70 bin lira yazıyordu. 70 bin liraya pazarlıksız aldık. Buraya geldik muayenesi yoktu. Birkaç günü vardı. Kurtarıcı ile muayenesini yaptık. Bunun bezi var arada sırada tozunu alıyoruz. Arada da çalıştırıyoruz sıkıntı olmasın diye. Sehpada da yatırıyoruz şu an için" ifadelerini kullandı. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler