• 29 Mart 2023, Çarşamba 17:05

Sokak köpeğine tecavüz eden sapığın cezasını az buldular

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde sokak köpeğine tecavüz ettiği belirlenen sapık, mahkemeye çıkartıldı. Sanığa 6 ay hapis cezası verilirken, Aydın Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Batuhan Demirci, cezayı az bulduklarını ve kararı temyiz edeceklerini belirtti.

Efeler’de köpeğe tecavüz ettiği için gözaltına alınan 56 yaşındaki M.B., Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkartıldı. Sokak hayvanına istismar davasının duruşmasında, Aydın Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Batuhan Demirci ve Komisyon Sekreteri Av. Şeyda Yıldırım ile Komisyon Üyesi Av. Pınar Cengizoğlu Dönmez de hazır bulundu.

VERDİĞİ İFADE PES DEDİRTTİ

Mahkemeye verdiği ifadede, “Köpek yanıma geldi. Tost verdim. Elimdeki birayı içmek için çalılık alana gittim. Üstüm başım kıl olmasın diye kıyafetlerimi çıkardım. Eşimle uzun süredir cinsel ilişki yaşamadığım için şeytana uydum. Köpeğin cinsel organını elledim. Tecavüz etmiş olabilirim. Aşırı alkollüydüm” diyen M.B., pes dedirtti.

Mahkeme, M.B.'yi 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Batuhan Demirci, mahkemenin verdiği cezayı az bulduklarını belirterek konunun takipçisi olacaklarını ve kararı temyiz edeceklerini belirtti. (ERDAL AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.