• 28 Nisan 2023, Cuma 12:30

Çine'de geleceğin yetenekli sporcuları seçiliyor

Çine’de genç yeteneklerin keşfedilmesi için başlatılan yetenek taramasına 416 öğrenci katıldı. Çine Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Dinçer, bu taramanın çok önemli olduğunu söyleyerek, yetenekli çocukları üst düzey sporcu olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı" Çine’de de gerçekleşti. Çine Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen yetenek taramasına Çine’de eğitim gören ilkokul 3’ncü sınıf seviyesindeki 416 öğrenci taramalara katıldı. Çine Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen taramada, öğrencilere boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, sürat testi ve çeviklik testi yapılırken, tarama sonucunda yetenekli öğrencilerin spora yönlendirileceği belirtildi. Çine Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Dinçer, “Yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve yetenekli çocuklarımızı üst düzey sporcu olarak yetişmeyi hedeflemekteyiz. Bu taramalar bizim için çok önemli bunlar ülkemize atın madalya olarak geri dönecek” dedi.

Yetenek Taraması Aydın İl Koordinatörü Mustafa Arslantaş, “İlkokul 3’ncü sınıf öğrencilerimizin temel testlerini yapıyoruz. İçlerinde yetenekli bulunan öğrencilerin önümüzdeki sene antrenmana alacağız. Sonra en yetenekli oldukları branşlara yönlendirmeye çalışacağız. İlerde ülkemizi temsil edebilecek öğrencilerimizi arıyoruz” diye konuştu (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.