19 Ocak 2021, Salı

ÇİNE'DE SANAT SOKAĞA TAŞACAK

26 Kasım 2020, Perşembe 13:14

     


Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Şevketiye Mahallesi Şükran Güngör sokağında taş döşeme ve peyzaj çalışmalarına başladıklarını belirterek, sokağın adını 'Şükran Güngör Sanat Sokağı' olarak değiştireceklerini ifade etti.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ)

 

Çine Belediyesi, Şevketiye Mahallesi Şükran Güngör Sokağı'nda taş döşeme ve peyzaj çalışmalarına başladı. Türkiye'nin ünlü tiyatrocularından birisi olan Şükran Güngör'ün Çineli olduğuna dikkat çekerek sokağın anlamını uygun hale getirileceğini belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, sokakta renklendirme ve sanat çalışmaları yapacaklarını söyledi. 

ÇİNE'YE AYRI BİR HAVA KATMAYI DÜŞÜNÜYORUZ
Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, "Şu anda Şevketiye Mahallemi'zde bulunan Şükran Güngör Sokak'ta taş döşeme ve peyzaj çalışmalarına başladık. Bildiğiniz üzere Şükran Güngör Çine’nin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan bir tanesidir. Bu sebeple sokağın adını 'Şükran Güngör Sanat Sokağı' olarak değiştireceğiz. İlçemizin bir çok yerinde yapmakta olduğumuz yayalaştırma çalışmaları kapsamında bu sokağımızı trafiğe kapatarak sadece yayalar için düzenleyeceğiz. İtfaiye olsun ambulans olsun acil durumlar için sokağa araç girişinin olması için önlemlerimizi de aldık. Diğer türlü sokağımız 24 saat araç trafiğine kapalı olacak. Buradaki yol çalışmasını en kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz. Yol çalışması bittikten sonra sokağımızı renklendirme çalışmalarına başlayacağız. Sokak ve evlerin duvarlarına rengarenk boyamalar yapılacak, Şükran Güngör’ün oynadığı tiyatro oyunlarının sahnelerinden resimler yapılacak. Pandemiden dolayı grileşen hayatımızı bir nebzede olsa renklendirmek istedik. Daha önce Çine Lisesi Sokağı'nda yaptığımız yol çalışması ve peyzaj düzenlemesi sonucu halkımızdan olumlu tepkiler aldık. Bundan sonraki yol çalışmalarımızda değişik uygulamalar yapmayı düşünüyoruz. Işıklı, renklendirmeli yaya yolları ve sokaklar yaparak Çine’ye ayrı bir hava katmayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler