• 25 Kasım 2023, Cumartesi 09:59

38 yıl sonra aynı sınıfta buluştular

Aydın’ın Çine İlçesi’nde 1984-1985 eğitim öğretim döneminde Evciler İlkokulu’ndan mezun olan öğrenciler, öğretmenleri Yalçın Deveci ile aynı sınıfta buluştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir organizasyon düzenleyen Evciler İlkokulu 1984-85 mezunları, 38 yıl sonra öğretmenleri ile yeniden bir araya geldi. Duygusal anlarında yaşandığı birliktelikte, öğrencileri Yalçın öğretmene çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

“BİR ARAYA GELEMEMENİN EKSİKLİĞİNİ HEP YAŞADIK”

İlkokul öğretmenleri Yalçın Deveci’nin Öğretmenler Gününü kutlamak ve hep bir arada anıları yad etmek için bu organizasyonu düzenlediklerini belirten Ramazan Kılışçı, “Bizler köyümüz ilkokulunda 1980-1985 yıllarında okuyan öğrencileriz. 1984-1985 eğitim öğretim döneminde bu okuldan mezun olduk. Mezun olduk ama aşağı yukarı 40 seneden beri hayatın meşgaleleri ile uğraşırken birbirimizi aramayı görüşmeyi ihmal ettiğimizi anladık. Zaman zaman bireysel görüşmelerimiz oldu. Ancak hep birlikte bir araya gelememenin eksikliğini hep yaşadık. En son 2 ay önce 2-3 arkadaş mezun olduğumuz köyümüz ilkokulunda Sevgili Öğretmeniz Yalçın Deveci ile birlikte bir araya gelebileceğiz tarihi belirledik. Buluşmanın adı 38. yıl buluşması ve tarihte 24 Kasım olsun dedik. 24 Kasım 2023 günü öğretmenler günü olması nedeniyle bu günde buluşmanın çok daha anlamlı olacağını düşündük. Çünkü bizi hayata hazırlayan yetiştiren ve hayatın kucağına bırakan Sevgili Öğretmenimiz Yalçın Deveci‘yi unutmamız mümkün değildi. Zaten hiç unutmadık ama tüm arkadaşlar olarak sevdiğimizi belli etmemiz gerekirdi. Sevgimizin gösterebilmenin en anlamlı yeri, mezun olduğumuz, köyümüz okulunda, yani bu okulda olmasını karar verdik. Toplantının burada yapılmasını imkan veren okulumuz müdürü Mehmet Abbak ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Öğretmenimiz ile bir araya gelme fikrine katkıda bulunan programımıza katılım sağlayan veya mazeretinden dolayı katılamayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu özel gün nedeniyle Başta Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, sevgili Öğretmenimiz Yalçın Deveci’nin, okulumuzda görev yapan öğretmenlerimizin, emekli olan ve fiilen öğretmenlik yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Ayrıca, bizimle birlikte okuyup mezun olan aramızdan ebediyete intikal eden Ali Kılışçı ve Vedat Aslan arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. (FATMA AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.