19 Ocak 2021, Salı

KOYUNLARI BAŞINDA GÖZYAŞI DÖKTÜ

25 Kasım 2020, Çarşamba 12:03

     


Çine'de küçük baş hayvan üreticisi Mustafa Ali Türe'ye ait koyunlar bilinçsizce doğaya atılan kokusmuş hamurları yiyerek zehirlendi. Zehirlenen 10 adet koyundan 4 adedi telef oldu. "Ben yandım başkalarının canı yanmasın" diyen çoban, telef olan koyunları başında gözyaşı döktü.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

Çine'de yaşayan küçükbaş hayvan üreticisi Mustafa Ali Türe'ye ait koyunlar, baraj kıyısına bilinçsizce atılan hamurları yedi. Hamurları yiyerek zehirlenen 10 koyundan 4 adedi telef oldu. Hayvan üreticisi Türe, içerisi kokuşmuş hamur dolu çuvalları bilinçsizce doğaya atan kişilere isyan etti.

 

"BU MU BİZİM İNSANLIĞIMIZ"

Topçam Baraj kıyılarına atılan çöplere dikkat çeken Mustafa Ali Türe, "Tepeköy Mahalle halkı olarak bu baraj kıyısına atılan çöplerden çok şikayetçiyiz. Ben bu koyunlarıma 10 yılımı verdim. Yemedim geçirdim, aç kaldığım günler oldu. Bütün servetim bu koyunlar. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. Biz bu sürekli atılan çöplerden, kemiklerden ve hurdalardan bıktık. Tarım Bakanımız diyor ki, "Ekmeğimize sahip çıkalım. Böyle mi sahip çıkacağız. 6 çuval yoğrulmuş hamur atmışlar. 6 çuval un 50 kilodan 300 kilo eder. Evine iki ekmek götüremeyen insanlarımız var. Niye çöpe atıyoruz telef ediyoruz. Bu israf nedir. Bu mu bizim insanlığımız" diyerek isyan etti. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler