29 Mayıs 2023, Pazartesi

Çineli öğretmenin ‘Son Şiir’ şarkısı onlar için

25 Mart 2023, Cumartesi 19:00
Son güncelleme: 25 Mart 2023, Cumartesi 19:03

     


İzmir’in Aliağa ilçesinde öğretmenlik yapan Çineli Sezgin Çatalkaya tüm gelirinin depremzedeler bağışlanacağını ifade ettiği ‘Son Şiir’ şarkısını çıkardı.-

Çine'de dünyaya gelen, ilk ve orta öğretimini Çine’de tamamladıktan sonra liseyi Koçarlı’da okuyan Sezgin Çatalkaya üniversite öğretimini Aydın Adnan Menderes üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı.

“MÜZİĞE 10 YIL ARA VERDİM”

Lise zamanlarında profesyonel olarak söz ve beste yazarlığı yaptığını ifade eden Çatalkaya; “Lise zamanlarımsa profesyonel olarak söz, beste, makale ve köşe yazarlığı yaptım. On yıl ara verdiğim müzik hayatıma eski bir ayrılık adına yazmış olduğum söz ve müziği bana aranjesi Ali Taşyürek’e ait ‘Son Şiir’ adlı eserini ile geri döndüm. Şarkının klibi Ankara’da çekildi” dedi.

ŞARKININ BÜTÜN GELİRİ DEPREMZEDELERE

‘Asrın Felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra insanların zor durumundan çok etkilendiğini ifade eden Çatalkaya; “Ülkemizde yaşanan depremden sonra çok büyük üzüntü duyduk. Onlar için bir şeyler yapmak istedim ve o an yazdığım eseri piyasaya sunmak istedim. Şarkının bütün geliri depremzede vatandaşlarımıza gidecek” ifadelerini kulandı.  
Son Eklenen Haberler