“Niçin Çine’mizde böyle bir eğitim alanı olmasın” dedi Minik’o Kids Etkinlik Atölyesini hizmete açtı

Çineli duyarlı anne Seda Demiray Arat, kendi ikiz çocukları için ihtiyaç duyduğu eğitimleri alabilmek adına 4 yıl boyunca Efeler’e gitmek zorunda kaldığını ifade etti. Arat, “Niçin Çine’mizde böyle bir eğitim alanı olmasın, çocuklarımız niye sürekli bu eğitimleri alabilmek için dışarı gitmek zorunda kalsın? Düşüncesiyle Minik’o Kids Etkinlik Atölyesini hizmete açtık” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Minik’o Kids Etkinlik Atölyesi, Çine Hamitabat Mahallesi’nde hizmete başladı. Piyano, yaratıcı drama, kas geliştirme etkinlikleri, zeka oyunları başta olmak üzere çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Minik’o Kids Etkinlik Atölyesi, Çine’de bir ilki gerçekleştirdi.

“İKİZ KIZLARIMIN EĞİTİMİ İÇİN 4 YIL BOYUNCA EFELER’E GİTTİK”

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Başkan Yardımcıları Timuçin Karabulut ile Mehmet Kıvrak, Minik’o Kids Etkinlik Atölyesi’ni ziyaret ederek, atölye hakkında bilgiler aldı. Atölye Kurucusu Seda Demiray Arat, Başkan Dinçer’e kurduğu atölyeyi tanıttı. Formasyon ve öğretmenlik belgesini aldıktan sonra ikiz kızları dünyaya geldiğini belirten Seda Demiray Arat, “Şuan 6 yaşında olan ikiz kızlarım var. Onlar benim en büyük şansım oldu. Hem onları öğretirken hem de kendimi geliştirdim. Kendi çocuklarım için diye katıldığım çok sayıda eğitimin sertifakalarını aldım. Bunu da katılmış olmak için değil, öğrenmek için çok büyük çaba gösterdim. Halen çocuk gelişimi bölümünde eğitimim devam ediyor. Kızlarımızı 2 yaşından buyana Aydın merkez Efeler İlçesinde çeşitli kurslara gidip geliyordum ve 4 yıl boyunca gittik. Oradaki öğretmenimizin de çok büyük bir teşviki oldu. Bana sürekli, ‘Siz çok ilgili bir annesiniz, bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz’ diyordu. Okul öncesi eğitimi için bu işi yapmamı belirtiyordu. Çine’de bu iş olur mu? Diye de düşündüm ama ilçemizde böyle bir eğitimin olmamasından dolayı Mini’o Kids isimli bu merkezi açmaya karar verdim. Şimdi ise, 5 gün olmasına rağmen şuan büyük bir talep var. Burası bir anaokulu veya kreş değil, gündüz bakımevi de değil. Burası etkinlik ve oyun atölyesi. Çocukların eğlenerek öğrendiği, keyifli vakit geçirdiği, aslında biraz da anaokuluna hazırlık eğitim alanı. Akıl zeka oyunları, drama, ritim çalışmaları yapıyoruz. Bu da çocuklarımızda özgüveni artırıyor. Çocuk hem eğlenmiş hem de öğrenmiş oluyor. Bunu ben özellikle kendi kızlarımda gördüm. Biz bunun için haftanın 5 günü Efeler’e gitmek zorunda kaldık. Niçin Çine’mizde böyle bir eğitim alanı olmasın, çocuklarımız niye sürekli bu eğitimleri alabilmek için dışarı gitmek zorunda kalsın? düşüncesiyle açtığımız bu atölyemizden tüm ilçe halkımız yararlanabilir” ifadelerini kullandı.

ATÖLYE ETKİNLİKLERİ

Anaokul öncesi çocuklar için verdikleri eğitimlerden de söz eden Seda Demiray Arat, kendisi ile birlikte 5 eğitmenin görev yaptığını söyledi. Arat, “Piyano ve resim atölyeleri, etkinlik atölyesinde masa başı etkinlikleri ve zeka oyunlarımız, kas becerilerinin gelişmesi için etkinlikler, hareket atölyemizde de hareket ve duyu, parkurlu oyunlar, ritim çalışmaları, yaratıcı drama, kukla oynatma etkinliklerimiz olacak. Ayrıca, unutulmaya yüz tutmuş masalların yaşatılması için de eğitimlerimiz olacak” diye konuştu.

Başkan Dinçer, Çine’ye kazandırılan ve minikler için oldukça faydalı olacak etkinlik atölyesini kazandıran Seda Demiray Arat’a teşekkür etti. (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.