25 Eylül 2020, Cuma

KARPUZLU TEKELER SEÇİM VAATLERİNİ BEKLİYOR

21 Ağustos 2020, Cuma 17:56

     


Seçim öncesi tüm partilerin gözdesi olan 2 bin nüfuslu Karpuzlu'nun Tekeler Mahalle halkı, seçim öncesi siyasiler tarafından kendilerine verilen vaatlerin seçim sonrası yerine getirilmemesinden duydukları rahatsızlığı ifade ederek, "Seçim öncesi gözde, seçim sonrası gözlerden 'ırak'ız" dedi.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na miting sırasında 'Suyumuz yetersiz" demesi üzerine gündeme oturan Erdal Özbay, ilçenin sorunlarını gözardı eden siyasilere tepki gösterdi. Karpuzlu'nun yol ve su sıkıntısı olduğuna dikkat çeken Özbay, "Seçim öncesi gözde seçim sonrası ırak" dedi.

 

"EN BÜYÜK SORUNUMUZ SU"

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na Karpuzlu mitingi sırasında 'Suyumuz yetersiz" demesi üzerine gündeme oturan Erdal Özbay, seçim öncesi tüm siyasilerin ilçeye gelerek vaat etmiş olduğu sözlerin seçim sonrası arkasında durmadıklarını belirtti. Sözünde durmayan siyasilere tepki gösteren Özbay, "Karpuzlu ve Tekeler'e gelerek seçim öncesi söz veren siyasetçiler seçim sonrası adeta Karpuzlu'yu unutuyor. Karpuzlu'da yol ve su sıkıntıları var. Özellikle ikamet ettiğim Tekeler'de su sıkıntısı hat safhada. Haftanın 3 günü su sıkıntısı yaşanıyor. Bir gün olan suyumuz ertesi gün yok. En büyük sorunumuz su sorunu. Ayrıca yolumuzda çok dar. Bu sorunlarımıza çare istiyoruz" dedi.

 

"ÇERÇİOĞLU SİZE VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYOR MU? DİYE SORMAZLAR"

"Seçilenler seçim öncesi gelirler sorunlarımızı bizden daha iyi bilirler" diyen Özbay, "Seçilenler ne olursa olsun dertlerimize çare olmazlar. Sayın Özlem Çerçioğlu'nu göreve davet ediyoruz. Çerçioğlu bu halka vermiş olduğu sözleri yerine getirmek zorunda. AK Partili yetkililerinden de sorunlarımızı takip etmelerini istiyoruz. Siyasiler seçim önü gelerek sorunlarımızı çözeceklerini ifade etmesi ve seçilmeleri üzerine sorunlarımızın çözüm noktasında bir çaba göstermemeleri bu halka layık bir davranış yada tavır değildir. Halkımızın bir çoğu genel seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy verdi. Bu halkımızın demokratik bir hakkıdır. Bu hizmete engel değildir. Siz bu halka alması gereken hizmeti vermek zorundasınız. AK Partili yetkililerde Karpuzlu'ya gelerek, 'Çerçioğlu size verdiği sözleri yerine getiriyor mu?' diye sormazlar. Seçim öncesi yakın olan Karpuzlu seçim sonrası siyasilerden ırak" şeklinde konuştu.

 

"TABELAYA GÖRE BARAJ BİTMİŞ DURUMDA"

Karpuzlu Tekeler Mahalle girişinde bulunan DSİ'ye ait bilgilendirme tabelasına dikkat çeken Erdal Özbay, tabelanın 2018 yılında takıldığını belirterek, "Siyasilerin, siyasi çekişmelerin mahallemize ne kadar çok zarar verdiğinin açık bir örneği bu tabela. Bu tabelaya göre DSİ tarafından mahallemize yapılacak olan göletin çalışmaları 2019 yılında başlayacak ve gölet 2020 yılında tamamlanacak. Ama hala bir çalışma başlamadı. Biran önce göletimizin de yapılmasını istiyoruz. Bu tabela bir utanç tablosu" ifadelerini kullandı. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler