• 19 Mayıs 2023, Cuma 12:59

Çine'de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Çine’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Çine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bedenleriyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını oluşturarak izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Çine’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Çine Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Kutlamalar daha sonra Yüksel Yalova Stadında gösterilerle devam etti. Kutlamalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken günün anlama ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Dinçer yaptı. Dinçer, “19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Amasya, Erzurum ve Sivas’tan tüm yurda yayılan milli mücadeleyi başarıya taşıyan ruh, heyecanı ve coşkuyu bugün tüm Türk gençlerinin gözünde görüyoruz. Sevgili gençler sizden beklentimiz yüce değerli sonraki nesillere aktarmanızdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun” dedi. Konuşmanın ardından Çine Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi Şerafettin Karadeniz ‘O Geliyor’ adlı şiiri seslendirdi. Mesleki ve Teknik ve Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Muammer Bayrak Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu. Kutlamalar 100 metre ve 400 metre koşu yarışmalarıyla devam etti. Koşudan sonra fenalaşan öğrencilere öğretmenleri yardımcı olurken ayağını inciten öğrenci ise statta hazır bekleyen ambulansa alındı. Çine Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün hazırladığı karate ve judo gösterileri ve Çine Halk Eğitim Merkezi’nin hazırladığı halk oyunları izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Koşu ve diğer yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ve Çine Cumhuriyet Savcısı Mustafa Tüfekci’nin elinden aldı. Programın sonunda Çine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bedenleriyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını oluşturarak izleyenler tarafından büyük alkış aldı. (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.