“Belediye’nin sattığı taşınmazların geliri seçim propagandasına mı harcanacak?”

Çine Belediyesi’nin açık artırma usulü ile sattığı 10 taşınmazdan elde edilen gelirin hangi yatırım için kullanılacağını soran AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, “Belediye’ye ait taşınmazların geliri seçim propagandası mı harcanacak?” dedi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi 30 ayrı taşınmazı satılığa çıkartan Çine Belediyesi, bunlardan 10’una müşteri bulabildi. Mülkiyeti Çine Belediyesi’ne ait olan taşınmazlardan elde edilen gelirin nereye harcanacağı ise merak konusu oldu.

“ACABA SEÇİME BİR KAYNAK ARAYIŞI MI?”

2019 yılından buyana Çine Belediyesi tarafından ilçeye yapılan bir yatırım olmamasına dikkat çeken AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, taşınmazlardan elde edilen gelirle mahallelere ne gibi yatırımlar olacağını sordu. Özellikle 5 milyon 500 bin lira ile en yüksek muhammen bedel olan Umurköy Mahallesi’ndeki 178 dönüm zeytinlik açık artırma ile 6 milyon 300 bin liraya, yine Umurköy Mahallesi’nde muhammen bedel bir milyon 800 bin lira olan 89 dönümlük zeytinlik açık artırma ile 2 milyon 750 bin liraya satıldığını söyleyen Kandemir, “Özellikle bu mahallelere ne gibi hizmet verilecek merak ediyoruz. Seçim önü böyle bir satışın gerçekleşmesi manidar. Acaba seçime bir kaynak arayışı mı? Belediye’ye ait taşınmazların geliri seçim propagandasına mı harcanacak? Kamuoyu bunu bilmek ister. Taşınmazların satıldığı mahallelere bir yatırım, ekstra bir hizmet olacak mı? Bu para nerelerde kullanacak? Satışa çıkarttığınız ama alıcı bulamadığınız 20 taşınmazı da seçim önü satmayı düşünüyor musunuz” diye sordu. (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.