• 17 Mayıs 2023, Çarşamba 09:45

“Halkımızı hakir görmeyi bırakın artık”

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, depremzede vatandaşların oy tercihlerine sosyal medya hesaplarında yapılan eleştirilere yanıt verdi. Başkan Kandemir, “Halkımızı hakir görmeyi bırakın artık” dedi.

Gerçekleşen 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerde, 11 ilde yaşanan yıkım ve 50 binden fazla can kaybının yaşandığı deprem bölgesinden çıkan oy sonuçlarına eleştiren ve depremzede vatandaşları küçümseyen eleştirilere AK Parti Çine İlçe Başkanı sert bir dille yanıt verdi.

Halkın iradesine saygısızlık yapıldığını belirten Başkan Burhan Kandemir, “Türk halkının tercihini küçümsemek, aşağılamak ve cahil muamelesi yapmak, kimsenin haddine değildir. Hiç kimse bu tür söylemlerle aşağılayarak ayrıştıramaz, küçümseyemez. Sosyal medya hesaplarından depremzede vatandaşlara yönelik yorumlar yapılmış. Bunları düşünmek ve bu düşünceleri dışa vurmak bile, o insanların görüşüne ve iradesine saygısızlıktır. Halkımızı hakir görmeyi bırakın artık. Bu tercih, Türkiye’de muhalefetin güven vermediğinin açıkça göstergesidir. O acıları yaşayan depremzede halkımız oranın inşasını da en kısa sürede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gidereceği kanısında olduklarını göstermişlerdir. Ve ayrıca bizler her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık mücadelesi verdiği Türk Milleti olmaktan gururluyuz, onurluyuz” ifadelerini kullandı. (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.