• 14 Temmuz 2023, Cuma 17:58

“Bunları asla unutmayacağız, unutturmayacağız”

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, “15 Temmuz, Türk milletinin üzerine kara bulutların çöktüğü anda yeniden dirilişinin adıdır. Bunları asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

FETÖ Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleşen hain darbe girişiminin 7. Yılı nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, ilçe halkına yarın düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına davet etti.

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI İÇİN MEYDANA DAVET EDİYORUM”

Başkan Kandemir, “15 Temmuz, Türk milletinin üzerine kara bulutların çöktüğü anda yeniden dirilişinin adıdır. FETÖ hain darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, birçok kurum ile vatan toprağının topyekun bir saldırı ve işgal girişimine uğramıştır. Hain darbecilerin aynı gece Cumhurbaşkanımız ve ailesini hedef alan bir suikast girişiminde bulunmuşlardır. Türkiye’nin demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı yok etmeyi hedefleyen vatan hainleri, Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi de milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla hüsrana uğratılmış ve bu olayın müsebbipleri Türk adaletine teslim edilmiştir. O gece 251 masum vatandaşımız darbecilerin hain kurşunlarıyla şehit edilmiş, 2 bin 194 vatandaşımız da gazi olmuştur. Türkiye'nin başına bir daha böyle bir musibetin gelmemesi için birlik ve beraberlik içinde olacağız. Bunları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu nedenle milletimizin yazdığı destanın 7. yılında yarın akşam Hükümet Meydanında demokrasi nöbetimiz olacaktır. Tüm duyarlı ilçe halkımızı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına meydana davet ediyorum” ifadelerini kullandı. (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.