• 11 Aralık 2023, Pazartesi 18:50

Emekli müdürden mezun olduğu okula destek

Aydın’ın Çine İlçesi Akçaova Mahallesi’nden olan emekli Aydın Sanayi Ticaret ve Çevre İl Müdürü Nuri Akalın, mezun olduğu Çine Lisesi’ne ziyaret etti. Akalın, yarım asır önce mezun olduğu okula katkı amacıyla maddi destekte de bulundu.

Yaklaşık 5 ay önce eşi emekli Fen Bilgisi Öğretmeni Sevgül Akalın’ı kaybeden Nuri Akalın, Çine Lisesi Müdürü Kenan Kızıltan’ı ziyaret etti. Lise Müdürü Kızıltan ile bir süre sohbet eden Akalın, 1969/1970 döneminde mezun olduğu sınıfı da gezdi.

Çine Lisesi’ndeki anılarını yad eden emekli Aydın Sanayi Ticaret ve Çevre İl Müdürü Nuri Akalın, duygu dolu anlar yaşadı. Akalın, vefat eden eşi anısına ve okulun ihtiyaçları için Okul Müdürü Kenan Kızıltan’a bir miktar maddi destekte bulundu.

Okul Müdürü Kenen Kızıltan, 29 Ekim’de düzenledikleri mezunlar buluşmasında Nuri Akalın ile tanıştıklarını belirtirken, eşi Sevgül Akalın’ın ölümü nedeniyle başsağlığı dileklerinde bulunduklarını ifade etti. 53 yıl önce mezun olduğu okula bugün gerçekleştirdiği ziyarette Nuri Akalın’ın bir miktar maddi destekte bulunduğunu söyleyen Okul Müdürü Kızıltan, bu parayı da öğrencilerin üşümemesi adına okulun kombi sisteminin bakımı için hazırlayacaklarını ifade etti. (FATMA AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.