• 9 Kasım 2023, Perşembe 17:08

Başkan Kandemir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün 85. Ölüm yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, şu ifadelere yer verdi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Nitekim; 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli kurtuluş mücadelemizi 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırmış, milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile adını tarihe altın harflerle yazdırmış, kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır. Askeri ve siyasi başarıları, öngörüleriyle tarihin akışını değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük amacı, Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşması, medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi. Bugün bize düşen; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek ve Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine sımsıkı bağlı kalarak, temel değerlerimizi koruyarak, ülkemizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti içerisinde, tüm gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” (FATMA AYDIN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.