17 Ocak 2021, Pazar

BABASININ HAMİLE BIRAKTIĞI KIZIN İFADELERİ KAN DONDURDU

7 Ocak 2021, Perşembe 10:12

     


Karpuzlu'da defalarca tecavüz edip hamile bıraktığı öz kızı H.K’dan (20) çocuk sahibi olduğu ileri sürülen Ercan K. hakkında iddianame hazırlandı. Öz babasının tacizine uğrayan kızın ifadeleri ise kan dondurdu.

Olay, Karpuzlu'nunTekeler Mahallesi’nde meydana geldi. Ercan K., geçen Ağustos’ta kızının kaybolduğu iddiasıyla jandarmaya başvurmuş, kamuoyunda da ‘kızını arayan baba’ olarak gündeme gelmişti.

Jandarma bir süre sonra evden kaçan Ö.K.'yi buldu. Babasının kendisine şiddet uyguladığını ileri süren genç kız, evden bu nedenle kaçtığını söyledi. Ö.K.’nin ablası H.K. da babası tarafından cinsel istismara uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Başlatılan soruşturma kapsamında Ercan K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ercan K. hakkında Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. H.K.’nin Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki ifadesinde anlattığı kan donduran olaylar, iddianamede yer aldı.

KIZIN ANLATTIKLARI KAN DONDURDU

İddianameye göre, H.K. babası tarafından ilk kez 2017 yılının Ağustos ayında sözlü tacize uğradı. Kızını “Bu olanlar aramızda kalacak. Sen bunu kimseye söylemeyeceksin” diyerek tehdit ettiği ileri sürülen Ercan K., bir süre sonra H.K.’yi uyku ilacı ile bayıltıp cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Bir süre sonra H.K, hamile olduğunu fark etti. Genç kız, ardından doğum yaptı. 2 yaşına giren çocuğun yapılan DNA testinde, Ercan K.’den olduğu tespit edildi. H.K., doğum yaptıktan sonra da babası tarafından 3-4 kez tecavüze uğradığını iddia etti. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sapık babanın nitelikli cinsel saldırı suçundan 22 yıla kadar hapis istendi. Sanık, önümüzdeki günlerde Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler