• 1 Ağustos 2023, Salı 18:29

"Kurulacak yeni sanayi sitesiyle ilgili hiçbir aşama kaydedemedik"

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Şubat ayında gündeme gelen ve Yolboyu Mahallesinde yapılması planlanan yeni sanayi sitesinin son durumu hakkındaki soruya, “Hiçbir aşama kaydedemedik” yanıtını verdi.

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, Çine Belediye Meclisi’nde Yolboyu Mahallesi’ne yapılması planlanan yeni sanayi ile ilgili son durumu sordu. Herhangi bir ilerleme kaydedemediklerini belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, henüz prosedür kısmını geçemediklerini söyledi.

“BAKANLIK BU YERİN KAMU YARARINA KULLANILACAĞI TAAHHÜDÜNÜ İSTİYOR”

Çine Belediye Meclisi Ağustos Ayı olağan toplantısında gündemin son maddesi olan Yolboyu Mahallesi’nde yeni sanayi sitesi alanı olarak düşünülen 109 ada 50 parsel sayılı taşınmazın kamu yararına karar verilmesi maddesi görüşüldü. AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, geçtiğimiz Şubat ayında yeni bir sanayi sitesi kurmak için başlanılan girişimlerin hangi aşamada olduğunu sordu. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Hiçbir aşama kaydedemedik, biz bu prosedürü aşmak için uğraşıyoruz. Bakanlık bu yerin kamu yararına kullanacağından dolayı imar için taahhüdünü istiyor. Bizde bu 4’ncü maddeyi bu yüzden onaylıyoruz. Yapılacak yerin yarısı imar planının dışında olduğu için onu imar içine almak için uğraşıyoruz. Büyük ova projesi olduğu için o bölge. Büyük ovadan çıkarıp imar yapacağız. Ama çıkarıp çıkarmayacağız belli olmadığı için hiçbir aşamada değil. Çıkarırsak yer için satış gerçekleştireceğiz” dedi.

“KAMU YARARINA OLUYORSA DAHA ADELETLİ OLSUN”

Bu konuyla ilgili sistemin değiştirilebileceğini söyleyen Kandemir, “Kamu yararına 22 dönüm araziyi imara katıyorsak bundan sonra kurulacak olan sanayi sitesini daha adil bir şekilde dağıtabilir. Aynı TOKİ’deki gibi. Dükkanı olmayan ya da yer bulamayan kiracılara, alıcılara öncelik tanınabilir. Mevcut dükkanı olan biri oradan da dükkan alınca tekrar sıkıntı başlıyor. Madem kamu yararına yapıyoruz adaletli dağıtalım. Rant amacında olanlar değil dükkan bulamayan esnaf yer bulsun” diye konuştu. (ÖZGE KAHRAMAN)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.