24 Ocak 2022, Pazartesi

Çine OSB’de meslek dalları hakkında bilgi aldılar

25 Aralık 2021, Cumartesi 11:08

     


Çine Madran Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren firmalara ziyaret etti. Öğrencilere, okulun eski mezunu mimar ve mühendisler meslekleri hakkında bilgiler verdi.

 

Çine Madran Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Cesur ile birlikte okulun öğrencileri Çine OSB’de faaliyet gösteren firmalara gezi düzenledi. OSB Müdürü Adem Yaman başta olmak üzere diğer firma yetkilileri, lise öğrencilerine meslek dalları hakkında bilgiler verdi. Madran Anadolu Lisesi’nin eski öğrencilerinden Elektrik-Elektronik Mühendisi Onur Ayvaz ile Mimar İrem Naz Özkaya, mesleklerinin özellikleri hakkında sunum yaptı.

 

Öğrencilerin meslek seçimleri için çok faydalı bir gezi olduğunu belirten Okul Müdürü Bayram Cesur, “Okulumuz Madran Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerimizi Çine Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikaları gezdirdik. Bu arada okulumuzun eski öğrencilerinden, Mimar İrem Naz Özkaya ve Elektrik-Elektronik Mühendisi Onur Ayvaz, son sınıf öğrencilerimizi hem meslekleri hakkında bilgilendirdiler hem de OSB de bulunan fabrikaları gezdirdiler. Kendilerine çok teşekkür ederim. Öğrencilerimizi birçok mühendislik alanında detaylı bilgi veren ve bizleri ağırlayan BİOTREND enerji firması yetkililerine de ayrıca teşekkür ederim” dedi. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler