3 Temmuz 2022, Pazar

“Çine’de doğalgaz girmeyen sokak kalmasın istiyoruz”

23 Haziran 2022, Perşembe 17:52

     


AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, ilçe merkezindeki Soğancılar ile Cumhuriyet mahallelerinde de doğalgaz çalışmasının başlayacağını söyleyerek, “Çine’de doğalgaz girmeyen sokak kalmasın istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yaşar Van, Soğancılar Mahallesi Muhtarı Ali Tarhan ile birlikte Aydın doğalgaz dağıtım firması Enerya Şirketi’nin Müdürü Osman Ersöz’ü ziyaret eden AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, doğalgaz hattı döşenmeyen 2 mahallenin yatırım planına alınmasını talep etmişti. Başkan Kandemir, AK Parti Çine Belediye Meclis Üyesi Şakir Deniz ve 2 mahalle muhtarı ile birlikte doğalgaz çalışmasının yapılacağı alanlarda inceleme yaptı.

“4 MAHALE’NİN YÜZDE 39'U DOĞALGAZ KULANIMINA GEÇTİ”

Çine Sarıoğlu Mahallesi, Yeni Mahalle ve Şevketiye mahallelerinde doğalgaz hattı döşenen cadde ve sokaklarda ikamet eden 6 bin 708 hane için doğalgaz hattının hazır durumda olduğunu ve bunlardan 2 bin 614 hanenin de doğalgaz kullanımına başladığını belirten AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, “İlçemizde doğalgaz hattı döşeme çalışmaları devam ediyor. Bugüne kadar hat döşenen yerleşim alanlarımızdan Hamitabat Mahallesi'nde 2 bin 561 evden 949'u, Sarıoğlu Mahallesi’nde 614 evden 164'ü, Şevketiye Mahallesi'nde bin 930 haneden 836 tanesi, Yeni Mahallede ise bin 603 konutun 665'i doğalgaz kullanımına başladı. Bu 4 mahallemizde hazır olan doğalgaz hattından 6 bin 708 konutun 2 bin 614'ü, yani yaklaşık yüzde 39'u doğalgaz kullanımına geçmiş durumdadır” diye konuştu.

“MİLLETVEKİLİMİZİN MUSTAFA SAVAŞ’IN DESTEĞİ İLE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI”

İlçe merkezindeki diğer 2 mahalledeki vatandaşların da en kısa sürede doğalgaz kullanımından faydalanabilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyon Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın da desteği ile doğalgaz şirketinin çalışmalarına Soğancılar ile Cumhuriyet mahallelerinde hızla devam edeceklerini söyleyen Başkan Burhan Kandemir, “Ali Tarhan ve Yaşar Van muhtarlarımızla birlikte Enerya Şirketi Müdürü Osman Ersöz’ü geçtiğimiz günlerde ziyaret ettik. İlçemizdeki 2022 yılı yatırımlarını istişare ettik. Milletvekilimiz Mustafa Savaş’ın da desteği ile Kurban Bayramı’ndan hemen sonra doğalgaz dağıtım şirketimiz, Hamitabat Mahallesi’nden, Soğancılar Mahallesi 245 Sokak’a giriş yapacak. Burada başlayacak çalışma şu şekilde; 245 Sokak, Kuvayi Milliye Caddesi, 152 Sokak, Şehit Adnan Özdemir Caddesi, 60 Sokak, 36 Sokak, 33 Sokak, 32 Sokak, 17 Sokak, 21 Sokak, 22 Sokak, Zirve Evleri, Yakutkent, Rüya Kent, Atakent, Gardenya, Muslukbaşı, Asmalıbahçe, Bahçelievler, Zümrütevler, Elmaskent, 196 Sokak, 215 Sokak, 219 Sokak, 392 Sokak, 230 Sokak, 232 Sokak, 221 Sokak, 225 Sokak, 234 Sokak, 238 Sokak. Muhtemelen önümüzdeki dönemde programa alınması için beklenenler 162 Sokak, 171 Sokak, 173 Sokak, 175 Sokak” ifadelerini kullandı.

Mahalle Muhtarları Yaşar Van ile Ali Tarhan da, mahalle halkının doğalgaz hattının döşenip döşenmeyeceği konusunda bilgi edinmek istediğini ve bu nedenle kendilerine sıkça soru yöneltildiğini söyledi. Muhtar Ali Tarhan ve Yaşar Van, bu sorunu çözüme kavuşturdukları için AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir'e ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a teşekkür etti. (ERDAL AYDIN) 
Son Eklenen Haberler