16 Aralık 2018, Pazar

CHP'den EYSİM'e anlamlı ziyaret

5 Aralık 2018, Çarşamba 15:10

     


CHP Aydın İl ve Çine İlçe Gençlik Kolları, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle Çine'de faaliyet gösteren EYSİM Mineral Madencilik'i ziyaret ederek madencilerin günlerini kutladı.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, CHP İlçe Çine Gençlik Kolları Başkanı Sosyal Kılıç ve CHP'li gençler, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısı ile Çine'de faaliyet gösteren EYSİM Mineral Madencilik'i ziyaret etti. CHP Çine İlçe Örgüt Başkanı Tayfun Şahin'in gençlere eşlik ettiği ziyarette CHP'li gençler maden işçilerinin günlerini kutlayarak yemekhanede hep birlikte yemek yedi. CHP'li gençler, EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir'e ilçede eğitime vermiş olduğu büyük destek ve maden işçilerine tanımış olduğu hak ve ayrıcalıklarından dolayı teşekkür ederken çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti.

 

"YÜCELTMEYE VE ONURLANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

CHP Çine İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sosyal Kılıç, "EYSİM Mineral madencilik diğer firmalara nazaran işçisine daha çok sahip çıkan bir firma olduğunu öğrendik. İşçilerin sendikal haklarının verilmesi firmayı ayrı kılan bir diğer unsur. Biz CHP'li gençler olarak tüm madenciler adına EYSİM'i ziyaret etmek istedik ve burada tüm maden işçilerimizin günlerini kutluyoruz. İlçemizde eğitime yapılan bir çok yardımda imzası bulunan ve işçilerine değer veren EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Bey'e çalışma hayatında başarılar sağlık ve mutluluklar diliyoruz. Biz CHP'li gençler işçinin yanında olan ve hakkını veren her firma ve yetkililerini yüceltmeye ve onurlandırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

"YOKLUĞUN NE DEMEK OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİRİM"

Orta halli bir ailenin evladı olduğunu belirterek gençliğinde yaşadığı maddi sıkıntıları hiç unutmadığını durmadan çalıştığını ve çalışarak kazandığını işçiler ile paylaşmaktan onur ve gurur duyduğunu belirten EYSİM Mineral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demir, "Biz bu firmayı Belçikalılardan aldık. Ve her geçen gün firmamızı büyütmeye başarılarımızın üzerine koymaya devam ediyoruz. Biz yöneticiler başarılı isek bunun arkasında işçi kardeşlerimizin alın teri yatıyor. Ben orta halli bir ailenin evladıyım. Yokluğun ne demek olduğunu çok iyi bilirim ki işçilerimizin haklarını bu yüzden elimizden geldiğince savunmaya ve fazlasını vermeye çalışıyoruz. Firmamız siyaset üstüdür faklı görüşlere sahip bir çok kişi firmamızdan kazanç elde etmekte ve geçimini sağlamakta. Bu ülkenin ortak değerlerine sahip çıktığımızda, her şeyin üstesinden gelebilir bizlere oyun oynamak bu ülkeye diz çöktürmek isteyen hainlere fırsat vermemiş oluruz. Benim siz gençlerden tek ricam bu ülkemizin ortak değerlerine sahip çıkmanız ve Atatürk'ün hedef gösterdiği ilkeler doğrultusunda hareket etmeniz. Bu ülke vatanına milletine sahip çıkan her bireyin alın teri ve emeği ile yükselecek ve dünyadaki tüm mazlumlara umut olmaya devam edecek" şeklinde konuştu. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler