16 Aralık 2018, Pazar

Çine AİHL'de Fen ve Sosyal Bilimler dönemi başlıyor

29 Haziran 2018, Cuma 13:10

     


Milli Eğitim Bakanlığı'nca Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi'de Fen ve Sosyal Bilimler Program kapsamına alınan okullar arasında yer aldı.

 

Fen ve Sosyal Bilimler Projesi uygulamaya hazırlanan program, imam hatip liselerinde, imam hatiplerde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı uygulanacağı belirtilirken, Fen ve Sosyal Bilimler alanında ders seçen öğrenciler, bu dersleri üniversitelerle iş birliği ile daha etkin bir şekilde alma imkanı bulacak. Gelecek eğitim-öğretim yılında sınırlı sayıda öğrenci alacak proje okullarının üniversitelerle yapacakları iş birliği çerçevesinde akademik ortamlardan ve imkanlardan olabildiğince yararlanması planlanmakta olduğu ifade edildi.

 

Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 18 derslikli modern okul binası, branş laboratuvar sınıfları, uygulama mescitleri, Devlet Parasız Yatılı 100 erkek 100 kız olmak üzere 200 kişilik otel konforu aratmayan 4 kişilik odalara sahip her oda da wc ve banyosu bulunan pansiyonu, 140 kişilik çok amaçlı salonu, uygulama camisi, spor alanları, modern yemekhanesi bulunduğunu ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 102 kişilik kontenjanı ile kapılarını açacağı açıklandı. (GÜLSER BAŞKURT) 
Son Eklenen Haberler