16 Aralık 2018, Pazar

Çine'de ağaç kardeşleri yetişiyor

19 Nisan 2018, Perşembe 10:32

     


Çine Fevzipaşa Sevim Kalkan İlkokulu'nda eğitim gören TEMA Vakfı üyesi 18 çocuk Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında Kızılağaç fidanı yetiştirmeye başladı.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ)

 

TEMA Vakfı Çine İlçesi Fevzipaşa Sevim Kalkan İlkokul Temsilcisi Bircan Pamuk, öğrencileri ile yürütmüş oldukları proje hakkında bilgiler verdi. Pamuk, kızılağaç fidanı yetiştirilecek olan öğrencilere gözlem kapları, fidan yetiştirmek için toprak ve saksı, TEMA yeleği, eğitici ağaç oyun kartları ve poster gibi metaryaller tedarik edildiğini ifade etti.

TEMA Vakfı Çine İlçesi Fevzipaşa Sevim Kalkan İlkokul Temsilcisi Bircan Pamuk, ayrıca okul müdürü Kamil Kılcı'nında da desteği ile okul bahçesinde fide yetiştirme bölgesi oluşturduklarını farklı türden orman ağacı tohumlarını saksılarda yetiştirerek ilçedeki hatıra ormanlarına katkı sağladıklarını söyledi. Pamuk, "Tohumu tanıyan öğrenciler kızılağaç fidanını toprakla buluşturup çimlenme aşamalarını gözlem defterlerine not alıyorlar. Böylece öğrenciler yakın çevresini tanırken bir taraftan da tohumdan fidana fidandan ağaca bitki yetiştirmenin gereklerini öğreniyor. Ağaç sevgisiyle büyüyen çocuklarımız, doğanın önemini daha iyi anlıyor ve doğanın gönüllü bekçileri oluyorlar" diye konuştu. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler