22 Mayıs 2019, Çarşamba

Çine İHL 43. mezunlarını uğurladı

17 Mayıs 2019, Cuma 16:07

     


Çine'de 43 yıldır eğitim hizmeti veren Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan öğrenciler hep birlikte oruç açarken, iftarın ardından gerçekleştirilen mezuniyet töreninde hüzün ve sevinci bir arada yaşadı.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

Çine’de 1976’dan beri eğitim öğretim hizmeti veren Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi, 43. eğitim ve öğretim yılını tamamladı. Okulun mezuniyet töreninde Ramazan dolayısıyla mezun olan öğrenciler, öğretmenler, davetliler ve aileleri ile birlikte iftar yaptı. İftarda hep birlikte oruç açan davetliler, Çine Müftüsü Mehmet Atay eşliğinde dua etti. İftarın ardından düzenlenen mezuniyet töreninde Kur'an-ı Kerim okundu. Çine Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olan öğrenciler diplomalarını öğretmenlerinin elinden aldı. Hüzün ve sevinci bir arada yaşayan öğrenciler mezuniyet keplerini havaya atarak, mezuniyetlerini kutladı. Etkinliğe Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üsntündağ ve Çine İlçe Şube Müdürü Yeter Ortan'da katıldı.

Çine Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Ali Yılmaz, gençlere şöyle seslendi; "Bütün toplumların ve ulusların, umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. İnanıyorum ki, sizlerde umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum" (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler