21 Nisan 2019, Pazar

Gülbaz: İkna etmeye gerek yok, doğruları anlat

9 Nisan 2019, Salı 12:55

     


Çine Muhsin Kalkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki kariyer günü etkinliğine konuşmacı olarak katılan Sibelco Madencilik Şirketi Muhasebe Müdürü Mithat Gülbaz, mesleki eğitimin önemine değindi.

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ) 

 

Çine Muhsin Kalkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Büro Yönetim Alanı öğrencilerine yönelik “Kariyer Günü” etkinliği gerçekleştirildi. Sibelco Madencilik Şirketi Muhasebe Müdürü Mithat Gülbaz “İşletme Yönetiminde Geleceğe Bakış” konulu söyleşi ile iş hayatındaki deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaştı.

 

Gülbaz, etkin iletişim, beden dili, yabancı dil, iyi bir dinleyici olma, kendine güvende bilginin önemi, çağın hastalığı olan alzheimer olmamak için her daim gelişme ve öğrenmeye açık olmak gerektiğini, mesleki eğitimin önemini, gelecek için kendimize plan ve hedef kurmak gerektiğini, doğru yerde doğru zamanda olmak gerektiğini ve “insanlar iletişim kursun diye varlar” sözü ile sosyal medyanın gücünü iyi kullanmak gerektiğini vurguladı. “İkna etmeye gerek yok, doğruları anlat” diyen Gülbaz, öğrencileri engin fikirleri ile aydınlattı.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılı için stajyer öğrenci alma sözü veren Gülbaz öğrencilere, "Etkili CV'lerinizi bekliyorum” dedi. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler