28 Temmuz 2021, Çarşamba

LGS’de Aydın’dan büyük başarı

30 Haziran 2021, Çarşamba 17:49

     


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 06 Haziran 2021 Pazar günü yapılan Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı‘nda (LGS) öğrencilerin hem bireysel hem de yüzdelik dilimlerde toplu olarak gösterdikleri başarılarıyla Aydın’ı hak ettiği yere ulaştırdı.

Türkiye genelinde 36 ilde 97 öğrencinin bütün soruları doğru bilerek tam puan aldığı 2021 LGS’de, Aydın’dan Özel Nazilli Gerçek Zafer Ortaokulu öğrencisi Emre Berat Keser tüm soruları doğru bilerek 500 tam puan aldı. Sınav sonuçlarının genel değerlendirmesine bakıldığında Aydın’ın geçtiğimiz yıllara göre başarısındaki artış eğitim camiasını gururlandırdı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, “2020 - 2021 eğitim öğretim yılında yaşadığımız Covid-19 salgını nedeniyle her zamankinden farklı koşullarda olmalarına rağmen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz sınava hazırlandılar ve başarıda engel tanımadılar. Özellikle sahada her türlü engeli aşarak çalışan öğretmenlerimiz, çocuklarımızın ve velilerimizin her zaman yanında olarak fedakârca çalıştılar. Eğitimde elde ettiğimiz her başarı mutlaka iyi bir ekip işidir. Aydın olarak sahada fedakârca çalışan bir eğitim kadrosuna sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Bu anlamda başarıda emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler