Düzenlemeler

2023-10-28 11:29:00

“Atalarımızın canları ile bedelini ödediği bu emanete sahip çıkmak bizlerin en önemli görevidir”

AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, “Bu gün bizlere düşen en büyük vazife, atalarımızın bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu emanete sahip çıkmaktır” dedi.

Cumhuriyetin 100.Yılını kutlayan AK Parti Çine İlçe Başkanı Burhan Kandemir, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadele kahramanlarını yad etti.

“Yürekleri vatan, bayrak sevgisi ve hürriyet aşkıyla çarpan, şanlı bir tarihe sahip Aziz Milletimizin özgürlük ve bağımsızlığının sembolü olan Cumhuriyetin 100.yıldönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” diyen Başkan Burhan Kandemir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Her türlü zorluğa rağmen yaşlısı genci, kadını erkeği omuz omuza, sırt sırta topyekûn mücadele ettiği Kurtuluş Savaşımız, her anı eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan bu büyük zaferin ardından, aziz milletimize bırakılmış en büyük emanet olan Cumhuriyet, Devletimiz için sadece bir yönetim şekli değil, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca gerçekleştirdiği en büyük atılımdır. Bu gün bizlere düşen en büyük vazife, Atalarımızın bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyerek bizlere miras bıraktığı bu emanete sahip çıkmak ve Türkiye Cumhuriyetini her alanda muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için durmadan ve yorulmadan çalışmaktır. Kuruluşunun 100.yıllında Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine olan yürüyüşümüzü kararlı bir şekilde sürdürmektir. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek yolumuza devam ettiğimiz sürece de hiçbir engel, daha gelişmiş, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olmaktan Türkiye yüzyılı vizyonumuzdan bizi alıkoyamayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kıymetli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.uncu yıl dönümü kutlu olsun.” (FATMA AYDIN)