27 Kasım 2020, Cuma

EXPO'NUN FİKİR BABASI O PARKTA YAŞATILACAK

19 Kasım 2020, Perşembe 14:53

     


Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Cumhuriyet Mahallesi'nde yeni yapılan parka EXPO’nun fikir babası olarak bilinen Çineli 'Selami Gürgüç' ismini vermeyi düşündüklerini ifade ederken, "Yeni parklar yapmaya halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi. 

 

(FOTO GALERİ İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNİ TIKLAYINIZ)


Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvarının doğu kısmında sitelerin arasında bulunan alana Çine Belediyesi tarafından yeni bir park yapıldı. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, "İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde kooperatif ve sitelerin yoğun bulunduğu yerdeki vatandaşlarımızın talebi üzerine o bölgeye yeni bir park yaptık. Bu pandemi günlerinde vatandaşlarımızın bir nebze de olsa nefes alabileceği, çocuklarımızın oyunlar oynayabileceği alanlar yapmaya devam edeceğiz. Her zaman belirttiğim gibi erkeklerimiz kahvehanelere gidip vakit geçirebiliyorlar fakat kadın ve çocuklarımızın dışarıda zaman geçirebilecekleri parklardan başka yerleri yok. Bu yüzden yeni parklar yapmaya çalışıyoruz" dedi.

 

"MAHALLE HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN"
Başkan Dinçer, "Yeni yapılan bu parkımıza rahmetli Selami Gürgüç’ün adını vermeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki mecliste konuyu gündeme alacağız. Hepimizin bildiği gibi Selami Gürgüç, Çinemizin yetiştirdiği değerli bir ağabeyimizdi. Kendisi 1943 yılında ilçemiz Sağlık Köyünde doğmuş, İstanbul Gazetecilik Yüksekokulu'nu bitirdikten sonra Fransa'da Yönetim ve İş İdaresi okumuş, Sorbonne Üniversitesi'nde sosyal psikoloji doktorasını tamamlamıştır. 1977-1980 arasında Aydın Milletvekili olarak TBMM'de yeraldı. Milletvekilliğinden sonra da Fortuna Tekstil'i kurmuş, Ege Bölgesi Hazır Giyim İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, İZFAŞ'ta murahhas üye ve genel müdür olarak görev almış, EGS Dış Ticaret AŞ'nin, EGSBANK'ın, TARGEV Tekstil Araştırma Geliştirme Vakfı'nın kurulmasına öncülük etmiştir. Kendisi EXPO’nun fikir babası olarak da biliniyor. Bizler de bu değerli büyüğümüzün ismini bu parkta yaşatmayı düşündük. İleri ki dönemlerde de ilçemize hizmet eden, faydası bulunan, önde gelen kişilerin isimlerini park ve caddelerimize vermeyi düşünüyoruz. Yeni yapılan bu parkımızı mahalle halkımıza hayırlı olsun. Hemşehrilerimden tek isteğim açık alanda da olsa sosyal mesafeye dikkat edelim, maskemizi takalım. Bu bizim için çok önemli" şeklinde konuştu. (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler