15 Aralık 2018, Cumartesi

Başkan Dinçer: İnsanlık görevidir

3 Aralık 2018, Pazartesi 15:11

     


Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında, "Her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir" dedi.

 

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Engelli vatandaşlarımızın ekonomi, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda tüm sorunlarını çözmek ve onları her türlü haklardan yararlandırmak sosyal devletin bir görevi olduğu kadar hepimizin bir insanlık görevidir. Engellilerin toplumsal hayata aktif olarak katılımı tüm toplum için bir mutluluk kaynağıdır. Engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumsal duyarlılığın artırılması amacıyla herkes üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir. Her bireyin birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve her an, herhangi bir insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir.

 

"365 GÜN SPORDAN SANATA ..."

Engelli vatandaşlarımızı sadece bir günle hatırlamayıp, 365 gün spordan sanata, siyasetten ticarete, sosyal ve ekonomik hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer almaları için çalışmamız gerekiyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümünde duyarlılığın artmasına vesile olması ve zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileğiyle, bu özel günlerini kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerini saygıyla selamlıyorum." (OSMAN YURTTAŞ) 
Son Eklenen Haberler